• Cele i założenia projektu

•  Definicja Przedszkola Promującego Zdrowie

Przedszkole promujące zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

•  zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności przedszkola (dzieci, pracowników i rodziców dzieci),
            • podejmowaniu przez członków społeczności przedszkola aktualnie i w przyszłości działań na rzecz zdrowia własnego i innych ludzi oraz tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu.
            •  wzmacnianiu potencjału zdrowotnego wszystkich członków społeczności przedszkolnej w odniesieniu do całościowego (holistycznego) podejścia do zdrowia i czynników warunkujących zdrowie.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do udziału w konkursie

• WYNIKI KONKURSU

W piątek w dzień "Pluszowego misia" odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za konkurs na LOGO "Przedszkola promującego zdrowie". Wybranie właśnie tej jednej pracy, która będzie nas reprezentować w projekcie było bardzo ciężkie, i jury miało nie lada zagwozdkę. Jednak po ciężkich naradach udało się.

Nagrodę za zajęcie I miejsce przyznano pracy Maksa Zaręby z grupy Muchomorki i to wlansie jego LOGO już niedługo, będzie można oglądać na naszej stronie przedszkola.

Ale jury przyznało jeszcze 2 nagrody za 2 i 3 miejsce.

Dyplomy oraz drobne upominki otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

Przyznano jeszcze jedną dodatkową nagrodę dla grupy Muchomorki za największą ilość złożonych prac.

• Standardy przedszkola promującego zdrowie

1. Koncepcja pracy przedszkola, jego organizacja i struktura sprzyjają realizacji długofalowych, zaplanowanych działań dla wzmacniania zdrowia dzieci, pracowników i rodziców dzieci.

2. Klimat społeczny przedszkola sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu dzieci, pracowników i rodziców dzieci.

3. Przedszkole prowadzi edukację zdrowotną dzieci i stwarza im warunki do praktykowania w codziennym życiu zachowań prozdrowotnych.

4. Przedszkole podejmuje działania w celu zwiększenia kompetencji pracowników i rodziców dzieci w zakresie dbałości o zdrowie oraz do prowadzenia edukacji zdrowotnej dzieci.

PRZEDSZKOLE PROMUJĄCE ZDROWIE – CO JE WYRÓŻNIA ?

Najważniejsze atrybutu przedszkola promującego zdrowie:

• Holistyczne (całościowe) rozumienie zdrowia,
        • Aktywne uczestnictwo całej społeczności przedszkolnej w działaniach na rzecz zdrowia,
        • Włączenie do działań przedszkola promocji zdrowia skierowanej do wszystkich członków społeczności przedszkolnej (dziecko, nauczyciel, rodzic, pracownik niepedagogiczny),
        • Otwarcie przedszkola na działania realizowane we współpracy z innymi: rodzicami, społecznością lokalną, instytucjami, innymi placówkami i szkołami

Strategia tworzenia przedszkola promującego zdrowie

• Podejście siedliskowe

• Podejście „od ludzi do problemu”

• Uczestnictwo społeczności przedszkolnej

• Demokratyzacja życia w przedszkolu

• Zespół ds. promocji zdrowia:

Koordynatorki:  Anna Dudek (nauczyciel)

Anna Rokicka (nauczyciel)

Skład zespołu:

W realizację działań promujących zdrowie zaangażowana  jest cała społeczność przedszkolna- dzieci, rodzice, personel pedagogiczny i administracyjno – obsługowy.

Opiekę i wsparcie zespołowi zapewnia Dyrektor Karolina Kędzior.